Vlastný Cloud


V dnešnej dobe internetových cloudových riešení, je odpoveď na otázku, či má zmysel investovať čas a prostriedky robiť si vlastný cloud, pomerne jednoduchá a ľahko zdôvodniteľná. Ide  o riešenie, ktoré máte pod vlastnou kontrolou a to hlavne riadenie toho, kto Vám môže nahliadať do vašich údajov, meniť podmienky používania alebo kedykoľvek pozastaviť váš účet.


My vám takéto riešenie ponúkame, ktoré vám poskytne pohodlné zdieľanie firemných či domácich údajov na vlastnom serveri, takže ich máte pod dohľadom (niečo ako osobný Dropbox). Synchronizační klienti existujú pre Windows, Linux, Mac OS, Android a iOS.

Základná konfigurácia ponúkanej služby zahŕňa aj server s archiváciou na Vami zvolenom mieste. Internetová dostupnosť servera je závislá od rýchlosti Vášho pripojenia, kde je server umiestnený. Riešenie je postavené na opensourcovom ownCloud.org a ďalších podporných technológií.


Cloud možno charakterizovať ako poskytovanie služieb alebo programov uložených na dedikovaných serveroch prístupných cez internet či len intranet. Používatelia k nim môžu pristupovať aj pomocou internetového prehliadača a môžu platiť paušálne alebo cielene len za využité funkcie.

Štartovacím ťahákom technológie bolo jednoduché zdieľanie a synchronizácia obsahu na rôznorodých zariadeniach a platformách.